Kıymetli Velimiz,

Küresel ölçekli virüs salgınını, insan ve toplum sağlığının yanında psikolojik ve ekonomik boyutlarıyla da ele almamız gereken bir dönemden geçmekteyiz.

Evde kalmanın, virüsü yenmede ve salgını önlemedeki önemi açıktır. Bununla beraber belirsizliklerin ve kapalı alanlarda yaşamanın ortaya çıkarabileceği sendromlarla da karşılaşabilecek olmamız, süreci aynı zamanda iletişim, rehabilite ve psikolojik yönleriyle de ele almak zorunluluğunu doğurmuştur. Bu nedenle 16 martta başladığımız evde çalışma programına 23 Marttan itibaren Arena TV'yi ve interaktif dersleri ilave ettik. Arena TV'de, farklı konu anlatım videoları, online denemeler, film, belgesel ve oyunlar... bulunmaktadır.Öğretmenlerimizin internet üzerinden yaptığı interaktif derslere de öğrencilerimiz kendi sınıf arkadaşlarıyla katılabilmekte ve soru sorabilmektedir. Bu derslere katılım oranı da % 90’ın üzerinde seyretmektedir.

Rehber öğretmenlerimiz; öğrencilerimiz ve sizlerle yaptıkları bire bir görüşmeler ve kurdukları iletişimle, öğrenci/ödev takipleriyle çocuklarımızın bu zorlu sürecine önemli katkı sunmaktadır. Öğretmenlerimizin adeta dış dünyaya açılan bir pencere olduğu bu sıkıntılı dönemi, en sağlıklı ve verimli atlatabilmemiz için günlük hayat akışına en uygun yaklaşımı ortaya koymaya çalıştık. Çocuklarımızı destekleyen ve ailelerimizin yükünü alan en doğru yaklaşımın bu olduğunu düşünüyoruz.

Kıymetli Velimiz,

Salgının ekonomik sonuçlarının, sizi de bizi de etkilemesi kaçınılmaz görünüyor. Buna rağmen birlikte karşılıklı sorumluluklarımızı yerine getirmek suretiyle yüklerimizi paylaşırsak başaracağımıza inanıyoruz. İyi niyetinizden güç alarak samimi olarak ifade etmeliyiz ki aylık ödemelerimiz vaktinde gerçekleşmediğinde kurumun iyi güzel çalışmaları yapılamaz hale gelmektedir.

Bu duruma düşmemek için ilk adımı biz atıyor ve bu zor günlerde (nisan ayı ve sonrası için) kalan taksitlerinizde -vaktinde ödemek kaydıyla-  % 10 indirime gidiyoruz.

Umarız bu yaklaşımımız, zor günlerinizde bir nebze olsun sizi ekonomik bakımdan rahatlatır. 

Siz kıymetli velimizden de vaktinde ödeme yapmak hususunda hassasiyet bekliyor, sağlıklı günler diliyor, saygılar sunuyoruz.